Araç yazılımı hakkında

Araç yazılımı hakkında Blogumuzda genel olarak araç yazılımı hakkında genel bilgiler vermek sizleri daha iyi bilgilendirebilmek adına yazılar ve yorumlar paylaşacağız.

Arabayazilimi.com ailesi olarak kesinlikle herhangi bir firma veya firmalar üzerinden yazılım işlemi gerçekleştirmediğimizi belirtmek isteriz. Blogumuz da bulunan bütün yazılarımız bilgi amaçlı olup tavsiye ve yorumlar üzerine dayalıdır.

Araç Yazılımı Hakkında – Sık Sorulan Sorular

Araba yazılımında (ecu) temel olarak aracınıza üretici firma tarafından yüklenmiş olan parametrelerin, aracınızdan en iyi sonucu almak için optimize edilmesidir. Bir ECU (Motor Kontrol Ünitesi) dosyası içerisinde yüzlerce harita barındırır. Sağlıklı bir güç artışı ve yakıt ekonomisi için, uzman yazılım mühendislerimiz ve yurt dışında bulunan çözüm ortaklarımızla bu haritalar üzerinde ARGE yaparak, maksimum verimlilik ve minimum yakıt tüketiminin sağlanması amaçlanır.

Araba Yazılımı Hakkında Aklınızdaki Sorular

Uygulamalar genellikle OBD (diagnostik soketi) üzerinden yapılmakla birlikte, bazı araçlara ECU (Motor Kontrol Ünitesi)’nun sökülüp, masa üzerinde programlanması gerekmektedir.

Araç  Yazılımı – Araba Yazılımı Hakkında Herşey Blogumuzda

Araç yazılımı uygulamasından sonra aracınızda kayda değer bir şekilde güç ve tork artışı olmaktadır. Bu güç ve tork artışıyla beraber aracınız; kullanımı daha zevkli ve daha ekonomik bir hale gelmektedir.